Про нас

Гештальт-терапія (або гештальт-підхід) в Чернівцях почала розвиватися з 2001 року і на даний час є одним з найбільш розвинених психотерапевтичних напрямків. Піонерами гештальту на теренах Буковини стали Сергій Ситник та Світлана Грігель (Тернопіль).  Тоді вони започаткували в Чернівцях розвиток програми підготовки гештальт-терапевтів «Московський гештальт-інститут».

Учасники їх перших освітніх програм з гештальт-терапії на даний момент є тренерами, супервізорами та гештальт-терапевтами.  Професійна спільнота нині активно формується і це підтримує розвиток гештальт-підходу в нашому місті.

Буковинська спільнота входить до Західно-Українського представництва Товариства практикуючих психологів «Гештальт-підхід» і є частиною української гештальт-спільноти з представництвом у місті Одеса. Зокрема, значний внесок у поширення та розвиток гештальт-підходу на буковинських теренах зробили Олександр Моховіков, Алла Повєрєнова (Одеса) та Володимир Кулєшов (Донецьк).

В Чернівцях з 2008 року діє супервізорська група, метою роботи якої є професійна підтримка і розвиток її учасників та спільноти загалом. Саме учасники цієї групи (сертифіковані та акредитовані супервізори та тренери) працювали над  створенням даного сайту.

На даний час у регіоні проводяться освітні програми з гештальт-терапії, спеціалізації, а також з 2008 року щорічно проводиться літній інтенсив (виїзний навчальний семінар) «Гештальт на Буковині» у м. Вижниця. Також до ряду проектів, започаткованих гештальт-терапевтами у Чернівцях належать просвітницькі семінари, терапевтичні групи, лекторії та інші форми психологічної роботи.

Практична психологія та немедична психотерапія мають широкі можливості для покращення якості життя. А гештальт-підхід – один з напрямків, що сприяє цьому, оскільки, в його основі лежить принцип холізму. Це означає цілісне сприйняття людини з урахуванням єдності фізичного, емоційного, розумового , соціального та духовного аспектів її існування.

 

Ігор Огданський,

Алла Гончарова